سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سالک در حوزه علمیه حضرت قائم(عج) چیذر به مناسبت هفته بسیج

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سالک در حوزه علمیه حضرت قائم(عج) چیذر به مناسبت هفته بسیج

30/03/41 11:13:21 م

المشاهدات : 28

عمومی

حوزه علمیه حضرت قائم(عج) چیذر به مناسبت هفته بسیج روز دوشنبه 4 آذر ماه جلسه­ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی برگزار نمود.

این جلسه راس ساعت 10.30 دقیقه صبح در سالن اجتماعات حوزه آغاز شد، در ابتدای جلسه یکی از طلاب برادر آیاتی از کلام وحی را تلاوت نمود، و در ادامه دو کلیپ از بیانات رهبری و در مورد بسیج که توسط واحد فرهنگی آماده شده بود پخش گردید.

ساعت 11 صبح حجت الاسلام و المسلمین سالک سخنرانی خود را با موضوع بسیج از دیروز تا امروز آغاز نمود، ایشان در ابتدای جلسه فرمودند امام فرمود بسیج لشگر مخلص خدا است، این فرمایش یک واقعیت انکار ناپذیر است، چون بسیج در همه صحنه­ها حضوری قدرتمندانه داشته، در قبل از انقلاب به طور مخفیانه و آشکار و نیمه آشکار در صحنه مبارزه علیه رژیم طاغوت حضوری فعال داشت، البته نه با عنوان بسیج، در مساجد با سخنرانی و جمع کردن مردم و آگاهی دادن به آن­ها، حضور در راهپیمایی­ها و تشکیل جلسات مخفیانه، و بعد از انقلاب در صحنه های مختلف کمک به مناطق محروم و دفاع از انقلاب و نظام نوپای جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس، و امروز نیز همان رسالت را بسیج با قدرت و قوت بیشتری ادامه می­دهد.

ایشان در ادامه فرمودند بسیج در طی این 40 سال رشد خوبی داشته و در راه حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی از پای ننشسته. و این بسیج را ما مدیون تدبیر حضرت امام هستیم، ایشان با فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در 5 آذر سال 1358 نیرویی مردمی ایجاد کردند که با اخلاص و مطابق با ارزش­های نظام مقدس جمهوری اسلامی پیش می­رود، و همین باعث اقتدار روزافزون بسیج در تمام این سال­ها است.

ایشان در انتهای سخنان خود به مسائل روز و فتنه و آشوب­های اخیر اشاره کردند و فرمودند شکل این فتنه با فتنه سال­های قبل بسیار متفاوت بود، قرار بود این فتنه از دی ماه آغاز گردد و تا انتخابات مجلس ادامه پیدا کند اما گرانی بنزین باعث شد که این مسأله زودتر بروز کند، اما هوشیاری رهبری و مردم باعث گردید که در ضمن 48 ساعت همه چیز تمام شود.

نقش رهبری در خاموش کردن این فتنه بسیار بارز بود، روز شنبه ماجرا شروع شد و حضرت آقا در صبح روز یکشنبه چشم فتنه را کور کردند، ایشان با تایید تصمیم سران سه قوه اقدامات دشمن را مبنی بر فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش بر آب کردند، چون اگر حضرت آقا سران قوا را تایید نمی­کردند و می­خواستند جلوی تصمیم آن­ها را بگیرند ارکان نظام سست می­شد، ایشان با این اقدام هوشمندانه باعث شدند که اعتماد مردم به نظام از بین نرود، اما در ضمن بیانات خود تذکراتی برای کنترل قیمت و کنترل امنیت کشور دادند و از سران قوا خواستند مراقب باشند، ایشان با این کار نظام را تقویت کردند، و در نبرد بین اسلام و استکبار باز هم اسلام پیروز شد.

این جلسه راس ساعت 11.45 به اتمام رسید.